• mail@ankarasanalofis.net
  • 0542 401 26 67
Home Ofis mi Sanal Ofis mi?

Home Ofis mi Sanal Ofis mi?


Sürekli olarak ofiste zaman geçirme şartı sunmayan mesleklerde şirket sahibi olan kişiler özel bir ofis açmak yerine alternatif yollara yönelmeyi tercih ederler. Home ofis ve sanal ofis bu aşamada karşılarına çıkacak iki farklı seçenektir.

Standart bir ofis açmak yerine home ofis ve sanal ofis seçeneklerinin her zaman daha avantajlı olduğunu söylememiz gerekli. Fakat sanal ofis mi home ofis mi sorusunun yanıtını arıyorsanız biraz araştırma ve analiz yapmanız gerekecek.

Söz konusu şirketin hizmet verdiği sektör son derece önemli olabilir. Bunun yanı sıra evin genel yapısı ve evde kimlerin kaldığı da önemli bir konudur. Bütün bunlara göre avantajlı ve dezavantajlı olan durumlar söz konusu olabilir.Home Ofis Tercih Etmenin Avantajları Neler?


Eğer sanal ofis mihome ofis mi sorusuna hangi cevabı vereceğinizi bilmiyorsanız home ofis sisteminin faydalarını öğrenerek işe başlamanız gerekiyor.

Evde olmak her zaman huzur vericidir. Kendinizi en rahat hissettiğiniz alanda çalışmanız sizin doğru kararlar almanızı sağlamaktadır. Ailenizle daha çok zaman geçirme fırsatına sahip olursunuz. Herhangi bir aylık kira ödemenize gerek olmaz.

Ofiste zaman geçirmeniz gerektiğinde tamamen sessiz bir ortamda çalışma şansı yakalayabilirsiniz. Ev halkının evde olduğu bir dönemde çok sessiz çalışmak oldukça zor olacaktır. Fakat gerçekleştirilebilir. Ofis ve ev arasında yolculuk yaparken ortaya çıkan zaman kayıpları da söz konusu olmayacaktır.


Sanal Ofis Tercih Etmenin Avantajları Neler?


Aklınızda sanal ofis mi home ofis mi sorusuna yanıt bulmadan önce sanal ofisini home ofis sistemine göre avantajlarını öğrenmeniz gerekli.

Sanal ofisler merkezi konumda olduğundan herkes rahatlıkla ulaşabilmektedir.  Ayrıca sizin adresinizi talep eden kişilere ev adresinizi vermemiş olursunuz. Home ofis tercihinde toplantı yapmak için özel bir alan yoktur. Çoğu zaman ev bu aktiviteye uygun olmayacaktır.

Home ofis tercih edildiğinde kira stopaj vergisi ödenmesi gerekmektedir. Bunun yerine sanal ofislerde herhangi bir vergi ödenmez. Yalnızca aylık olarak belirlenen ücretlerin ödenmesi gerekir. Bu ücretler karşılığında alınan faturalar da masraf olarak gösterilebilecektir.